רשתות המלונות המובילות בישראל

מלונות בישראל

ברשימת רשתות בתי המלון, תמצאו שמות מוכרים כמו רשת פתאל, VERT (לשעבר קראון פלאזה) או רשת מלונות דן. במאמר זה נערוך סקירה מהירה — ותוכלו לבדוק אילו שמות הפתיעו אתכם.

רשת פתאל — הרשת הגדולה בישראל

רשת פתאל היא רשת המלונות הגדולה בישראל והיא מחזיקה בבעלותה כמה מהמותגים הגדולים בישראל בתחום המלונאות (בסך הכל מעל שלושים בתי־מלון). גם אם ביקרתם בהרודס באילת, הרצליה או ים המלח — ביקרתם במלון ברשת פתאל. מעבר לאחזקותיה בישראל, פתאל רכשה מלונות עד כה ב-19 מלונות ברחבי העולם ביניהן: פראג, ברלין, מינכן, ורשה, מילאנו ועוד. הרשת נמצאת בבעלותו של דוד פתאל.

סיפורו של דוד מעניין מאוד. הוא סיים לימודי מלונאות בשנת 1980 ועבד כמנהל ערב במלון דן כרמל. רשת דן שהתרשמה מכישוריו קידמה אותו לתפקיד הסמנכ”ל של מלון דן אכדיה. לאחר מכן, הוא ניהול מלונות ברשת ישרוטל. עם השנים ניהל את מלונות אפריקה־ישראל וב-1998 הקים את רשת מלונות פתאל וחתם על החוזה הראשון לניהול מלון מרידיאן אילת. מאז כמובן הפך לטייקון בתחומו וכיום הוא חולש על החברה הגדולה בתחום.

רשת VERT -קראון פלאזה והולידיי-אין

משפחה נוספת שהחלה להיכנס לעסקי הנדל”ן והמלונאות היא משפחת דיין. סיפור המשפחה די מדהים. ממשפחה צנועה שגרה בדרום תל־אביב הם בנו אימפריית מלונאות בין־לאומית, ואף זכו להיכלל ברשימה של 500 עשירי ישראל. לאחרונה הם הקימו קרן מלונאות עם אי.בי.אי, שמיועדת להשקעה בבתי מלון נוספים.

משפחת דיין, אשר מביניהם נחשבים אמיר דיין ואחיו איציק לדומיננטיים בעסקי המלונאות, התמקדו עם השנים ברכישה של בתי־מלון בישראל ובעולם. בשנת 2017 הם רכשו בהדרגה ובמספר עסקאות את “אפריקה ישראל מלונות” ועברו לנהל את הרשת. האחים דיין מחזיקים כיום את רשת הולידיי-אין ורשת קראון פלאזה (כזכיינית של רשת IHG בישראל), המוכרת תחת השם VERT ועוד בתי מלון שבנו מוניטין נפלא עם השנים כמו מלון בי-סיטי ומלון לה-פלאיה באילת.

לכתבה המלאה:

--

--

איש עסקים ומשקיע נדל”ן בינלאומי

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store