השקעה במלונות בישראל

תחום התיירות בישראל הפך לאחד מאפיקי ההשקעה המשתלמים עבור בעלי ממון, שגילו אפשרויות השקעה המניבות הכנסות חודשיות מכובדות לצד אפשרות השבחה העולה משמעותית ביחס לעסקאות נדל”ן אחרות. במאמר זה נדון בהרחבה ביתרונות של השקעה במלונות בישראל.

מדינה מתויירת — תיירות־פנים ותיירות־חוץ

ישראל, כמו מרבית מדינות אירופה, נהנית משפע של תיירים המגיעים אליה מכל רחבי העולם. לצד תיירות החוץ קיימת גם תיירות פנים ענפה. חלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית הוא יציאה לנופשים בבתי־מלון באזורים המבוקשים בהם — טבריה, אילת, אזור הכנרת, ים־המלח, אזור הצפון ועוד. העובדה כי מדובר במדינה שרובה סמוכה לרצועת חופי הים־התיכון, הופכת כמעט כל עיר בארץ לפנינת תיירות.

מי הרוכשים האחרונים של בתי מלון בישראל?

לא מפתיע לשמוע כי משקיעים המגיעים מנישות שונות לחלוטין מגיעים גם לתחום השקעות הנדל”ן בבתי־מלון. למשל, באפריל 2021 פורסם כי זרוע התיירות של רמי לוי מרחיבה את רכישותיה, וקונה את מלון לוסקי הממוקם ברח’ הירקון בתל־אביב. השקעה זו מתווספת לרכישה של ישראייר ובנייה של מלון חדש בעיר הבירה.

הרכישה הזו לא התבצעה במקרה. לוי ראה את ההזדמנות להשבחה משום שקיימות זכויות בנייה בשטח. השקעות אלה נוספו להשקעות הרבות שעשה בתחום ההסעדה (קופיקס), הקמעונאות (שיווק השקמה) וכן חברות התקשורת והפארם שבבעלותו.

משפחת דיין — משפחת משקיעים החולשת גם על תחום המלונאות

משפחה נוספת שברשותה החזקות בתחומים שונים בישראל — מקרמיקה ומוצרי בנייה ועד להשקעות בבתי מלון בארץ ובחו”ל היא משפחת דיין, שמתוכה מוביל את השקעות הנדל”ן והמלונאות, הבן הצעיר אמיר דיין .
המשפחה החלה ברכישה של בתי־מלון ונדל”ן מסחרי מעבר לים, וכיום מחזיקה בתי־מלון רבים בישראל במסגרת שותפויות שונות, וקרנות שהקימה עם בתי השקעות מוכרים.

למשל, בשנים האחרונות רכשה את חטיבת המלונות של אפריקה־ישראל, וכן היא בעלת הזיכיון של רשת קראון פלאזה. באילת לחברה יש בעלות על שני מלונות ידועים מאוד: מלונות לה-פלאיה ו-Be City. רק לאחרונה שמו של אמיר דיין עלה שוב לכותרות העיתונות הכלכלית, באתר דה מרקר , כאשר מלונות אפריקה־ישראל של האחים דיין ואי.בי.אי הקימו קרן מלונות בבעלות משותפת בשם EVO. הכספים המושקעים בקרן, לצד ההון עצמי של משפחת דיין, ישמשו כדי לרכוש בתי־מלון שונים בישראל בסכום של 1.2 מיליארדי שקלים כפי שפרסם עיתון גלובס.

לכתבה המלאה:

--

--

איש עסקים ומשקיע נדל”ן בינלאומי

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store